• Que é As Nosas?
  • Quen somos As Nosas
  • Publicidade
  • Contacta con nós
Subscríbete á nosa newsletter!
As Nosas
Advertisement
  • Fútbol
    • Fútbol – Liga F
    • Fútbol – Primera Federación
    • Fútbol – Segunda Federación
    • Novas Tercera Federación
    • Novas fútbol
    • Máis Fútbol
  • Fútbol Sala
    • Novas Fútbol Sala
    • Novas Primeira División Fútbol Sala
    • Novas Segunda División Fútbol Sala
    • Máis Fútbol Sala
  • Baloncesto
    • Novas baloncesto
    • Baloncesto – Liga Feminina
    • Baloncesto – LF Challenge
    • Baloncesto – Liga Feminina 2
    • Máis basket
  • Balonmán
    • Novas Balonmán
    • Liga Guerreras Iberdrola – Balonmán
    • División de Honor Prata – Balonmán
    • Máis balonmán
  • Volei
    • Novas Voleibol
    • Voleibol – Liga Iberdrola
    • Voley – Superliga Feminina 2
    • Voleibol – Primeira División Feminina
    • Máis voleibol
  • Máis deporte
    • Novas máis deporte
    • Atletismo
    • Rugby
    • Sobre rodas
      • Ciclismo
      • Hoquei
    • Tríatlon
    • Máis disciplinas deportivas
  • Opinión
  • As Nosas Olímpicas – Xogos Olímpicos
Sen resultados
Ver todos os resultados
  • Fútbol
    • Fútbol – Liga F
    • Fútbol – Primera Federación
    • Fútbol – Segunda Federación
    • Novas Tercera Federación
    • Novas fútbol
    • Máis Fútbol
  • Fútbol Sala
    • Novas Fútbol Sala
    • Novas Primeira División Fútbol Sala
    • Novas Segunda División Fútbol Sala
    • Máis Fútbol Sala
  • Baloncesto
    • Novas baloncesto
    • Baloncesto – Liga Feminina
    • Baloncesto – LF Challenge
    • Baloncesto – Liga Feminina 2
    • Máis basket
  • Balonmán
    • Novas Balonmán
    • Liga Guerreras Iberdrola – Balonmán
    • División de Honor Prata – Balonmán
    • Máis balonmán
  • Volei
    • Novas Voleibol
    • Voleibol – Liga Iberdrola
    • Voley – Superliga Feminina 2
    • Voleibol – Primeira División Feminina
    • Máis voleibol
  • Máis deporte
    • Novas máis deporte
    • Atletismo
    • Rugby
    • Sobre rodas
      • Ciclismo
      • Hoquei
    • Tríatlon
    • Máis disciplinas deportivas
  • Opinión
  • As Nosas Olímpicas – Xogos Olímpicos
Sen resultados
Ver todos os resultados
As Nosas
Sen resultados
Ver todos os resultados
Contido publicitario | EnReforma.netContido publicitario | EnReforma.netContido publicitario | EnReforma.net
Inicio Balonmán Liga Guerreras Iberdrola BM

O BM Porriño suma e segue para a salvación (33-20)

As galegas venceron ao San José Obrero na segunda xornada da segunda fase

Redacción As Nosas por Redacción As Nosas
05/04/2021
en Balonmán, Liga Guerreras Iberdrola BM
Porriño vs Lanzarote / BM PORRIÑO

Porriño vs Lanzarote / BM PORRIÑO

114
VISITAS
Que rule en FacebookQue rule en Twitter

 

O Conservas Orbe Rubensa BM Porriño segye ben encamiñado para lograr a permanencia na Liga Guerreiras Iberdrola. Na segunda xornada da segunda fase, as de Isma Martínez venceron ao San José Obrero por un 30-22.

O cadro canario foi de máis a menos nun partido no que os puntos eran vitais para ter opcións na salvación. Con esta vitoria, o Porriño mantense na terceira posición, a catro puntos do cuarto clasificado e un do líder e do segundo.

O BM Porriño recuperouse dun mal inicio

O partido deu comezo no pavillón de O Porriño cun conxunto visitante dominando na pista. Cunha defensa 6:0, o San José Obrero ou CICAR Lanzarote Ciudad de Arrecife facíase forte no centro do campo e impedía que as locais se adiantaran no marcador.

Á súa vez, as canarias non fallaban na meta contraria grazas ás súas extremos, que sumaban goles ao seu casilleiro.

Porén, o equipo dirixido por Isma Martínez reaccionou chegado o minuto 9, poñendo o empate de 5-5 no marcador cun tanto de Alicia Campo. A igualada deu forza ás galegas que comezaron a tomar o mando do duelo.

As forzas entre ambos conxuntos continuaban extremadamente igualadas, chegando o ecuador do primeiro tempo cun 7-6. A defensa local era un fortín, pero a porteira rival, Aleksandra Orowicz, facía imposible crear distancia no electrónico.

Con todo, o Porriño seguía medrando na súa pista e a falta de cinco minutos para a pausa, lograba xa impoñer o seu xogo, colocando o 13-8 no luminoso. Sandra Fernández liderou ás locais neste período e rematou como a máxima anotadora do encontro con 6 goles.

Co CICAR Lanzarote bloqueado, o técnico canario viuse obrigado a parar o tempo para restablecer o equilibrio no marcador. O ritmo de xogo das porriñesas non daba opcións ás visitantes, e o descanso chegou co 16-10.

Porriño vs Lanzarote / BM PORRIÑO
Conservas Orbe Rubensa BM Porriño vs CICAR Lanzarote / BM PORRIÑO

As galegas imposibilitaron a remontada canaria

Á volta de vestiarios, viuse sobre a pista a un  Conservas Orbe Rubensa BM Porriño vencedor, que comezou o segundo tempo cun parcial 6-4, aumentando a renda ao seu favor.

Co paso dos minutos, as canarias estaban cada vez máis desconectadas, ante un conxunto local moi eficaz na defensa e no ataque. O CICAR Lanzarote tiña cada vez menos enerxía e forzas para facer fronte á pegada galega, que manexaba o ritmo do encontro a pracer.

Os cambios no banco rival non impediron que o Conservas Orbe Rubensa BM Porriño sentenciara o encontro, deixando en casa os puntos da vitoria.

Con esta van xa dous de dous trunfos, que deixan ao equipo de Isma Martínez cada vez máis preto da permanencia na máxima categoría do balonmán español.

Porriño vs Lanzarote / BM PORRIÑO
Porriño vs Lanzarote / BM PORRIÑO

Revive a vitoria do Porriño aquí.

FICHA TÉCNICA

33) CONSERVAS ORBE RUBENSA BM PORRIÑO: Alicia Campo (1), Andrea Amarilla, Érica Tavares (2), Inés Hernández (4), Soraia Lopes (4), Aitana Santomé (2), Arima López (3) – sete inicial -. Tamén xogaron: Alba Dapena, Claudia Kaulback, Anthia Espiñeira (3), Sarai Samartin (3), Mónica Oliveira (3), Sandra Fernández (6), Carme Castro (2), Fátima Ayelén e Estela Carrera.

20) CICAR LANZAROTE CIUDAD DE ARRECIFE: Esther Gloria de Miguel (1), Melania Cabrera, Nabila Harchaouin (2), Marta Morales, Nagore Sáenz (2), Sara de León (4), Alicia Torres (1)  – sete inicial -. Tamén xogaron: Gema Trujillo (4), Celia López (1), Gabriela Romero, Priscila Dos Santos (4), Miriam Páez (1), Ana Marín e Aleksandra Orowicz.

MARCADOR CADA CINCO MINUTOS: 0-3, 2-4, 3-6, 6-7, 8-9, 8-14, 2-4, 5-5, 8-6, 10-6, 13-8, 16-10, – descanso -, 18-12, 22-14, 27-16, 29-17, 32-18, 33-20.

ÁRBITROS:  Abel Juncal e Ángel Mateos. Por parte do conxunto do Conservas Orbe Rubensa Bm Porriño excluíron a Soraia Lopes, Arima López, Sarai Samartin e Sandra Fernández. No equipo do CICAR Lanzarote Ciudad de Arrecife, excluíron a Melania Cabrera e Alicia Torres.

INCIDENCIAS: Partido correspondente á 2ª xornada da segunda fase da no grupo pola salvación na Liga Guerreras Iberdrola de Balonmán feminino.

Etiquetas #porriñobalonmánBM PorriñoConservas Orbe Rubensa PorriñoIsma MartínezLiga Guerreiras IberdrolaLiga Guerreras Iberdrola
ComparteChía
Publicidade - subscrición ao boletín de As NosasPublicidade - subscrición ao boletín de As NosasPublicidade - subscrición ao boletín de As Nosas

Relacionado co tema

Fernando Reyes, novo presidente do At. Guardés, e Jesús López, anterior / ATLETICO GUARDÉS

Carta á afección de Fernando Reyes, novo presidente do Atlético Guardés

por Redacción As Nosas
06/07/2026
0

Fernando Reyes: “Superamos a tormenta, pero aínda queda unha parte da travesía difícil, na que todos teremos que facer esforzos”....

Fernando Reyes González / ATLÉTICO GUARDÉS

Fernando Reyes González é o novo presidente do CB Atlético Guardés

por Redacción As Nosas
01/07/2026
0

Fernando Reyes: “Se había que sacar isto adiante e podía colaborar en que o Guardés non rematase, quería aportar o...

Asamblea Atlético Guardés / ATLÉTICO GUARDÉS

O Atlético Guardés extrae un novo e positivo comezo da súa Asemblea Ordinaria

por Redacción As Nosas
01/07/2026
0

O pavillón da Sangriña acolleu este mércores a Asemblea Xeral Ordinaria para socios e abonados do Club Balonmán Atlético Guardés,...

Sabina Mínguez, porteira do Atlético Guardés, no Mundial Universiario / FISU

Sabina Mínguez, quinta no Mundial Universitario

por Redacción As Nosas
29/06/2026
0

A porteira do Guardés, Sabina Mínguez, xunto coas Guerreras Universitarias, finalizou o Campionato do Mundo 2026 en quinto lugar. O...

Mecalia Atlético Guardés / SPORTCOECO

O Guardés decide o seu futuro na Asemblea Ordinaria do próximo 1 de xullo

por Redacción As Nosas
19/06/2026
0

O Atlético Guardés convocou aos seus socios e abonados a unha Asemblea Xeral Ordinaria o próximo 1 de xullo, ás...

Ver máis
KIA - Corgal Automóviles - PublicidadeKIA - Corgal Automóviles - PublicidadeKIA - Corgal Automóviles - Publicidade
  • O que o peta
  • Interesantes
  • O último
Equipo de As Nosas

Nace ‘As Nosas’, o xornal do deporte feminino galego

09/01/2020
María Corral Piñón, futbolista / WILLIAM CAREY UNIVERSITY

María Corral Piñón, de Cariño a USA

06/01/2021
Almudena Quereda, creadora de A de Atenea / ALBA DEIBE

A de Atenea: Actitude e superación na piscina

22/01/2022
Loito no fútbol sala polo pasamento de Fani Martínez

Loito no fútbol sala polo pasamento de Fani Martínez

06/09/2022
Blanca Pereira, medalla de ouro no lanzamento de martelo no Campionato de España Sub-23 de atletismo 2026 / RFEA - SPORTMEDIA

Galicia regresa con catro medallas do estatal de Sub-23 de atletismo

0
Plantilla do Viaxes Amarelle FSF na Copa da Raíña / VIAXES AMARELLE

O Viaxes Amarelle visita Esteiro para conseguir o liderado

0

As herculinas saen líderes do derbi provincial contra o Valdetires Ferrol

0
Partido Dépor - Sevilla da xornada 12 da Liga Iberdrola

A maxia de Tere transforma en doce un partido cun comezo accidentado

0
Blanca Pereira, medalla de ouro no lanzamento de martelo no Campionato de España Sub-23 de atletismo 2026 / RFEA - SPORTMEDIA

Galicia regresa con catro medallas do estatal de Sub-23 de atletismo

13/07/2026
Seleccións Galegas de fútbol gaélico na edición dos World Games de 2023 en Derry / AGFG

Galicia acude aos ‘World Games 2026’ de fútbol gaélico con catro equipos

11/07/2026
Circuíto 3x3 Urban Deputación de Pontevedra / FEGABA

A primeira parada do Circuíto de Baloncesto “3×3 URBAN – Deputación de Pontevedra” en Vilagarcía de Arousa reprográmase para os días 1 e 2 de agosto

10/07/2026
A atleta Ainhoa Repáraz é unha das atletas que competirán no XLVI Campionato Xunta Sub-20 de Probas Combinadas pista cuberta / ATLETISMO GALEGO

Galicia acude con 38 atletas ao Campionato de España Sub-23 de Cáceres

10/07/2026
Contacta co departamento de publicidade - As NosasContacta co departamento de publicidade - As NosasContacta co departamento de publicidade - As Nosas
  • Que é As Nosas?
  • Quen somos As Nosas
  • Publicidade
  • Contacta con nós
  • Aviso legal
  • Política de cookie (EU)
  • Subscríbete á nosa newsletter!
Sen resultados
Ver todos os resultados
  • Fútbol
    • Fútbol – Liga F
    • Fútbol – Primera Federación
    • Fútbol – Segunda Federación
    • Novas Tercera Federación
    • Novas fútbol
    • Máis Fútbol
  • Fútbol Sala
    • Novas Fútbol Sala
    • Novas Primeira División Fútbol Sala
    • Novas Segunda División Fútbol Sala
    • Máis Fútbol Sala
  • Baloncesto
    • Novas baloncesto
    • Baloncesto – Liga Feminina
    • Baloncesto – LF Challenge
    • Baloncesto – Liga Feminina 2
    • Máis basket
  • Balonmán
    • Novas Balonmán
    • Liga Guerreras Iberdrola – Balonmán
    • División de Honor Prata – Balonmán
    • Máis balonmán
  • Volei
    • Novas Voleibol
    • Voleibol – Liga Iberdrola
    • Voley – Superliga Feminina 2
    • Voleibol – Primeira División Feminina
    • Máis voleibol
  • Máis deporte
    • Novas máis deporte
    • Atletismo
    • Rugby
    • Sobre rodas
      • Ciclismo
      • Hoquei
    • Tríatlon
    • Máis disciplinas deportivas
  • Opinión
  • As Nosas Olímpicas – Xogos Olímpicos

© 2019 As Nosas SL.