• Que é As Nosas?
  • Quen somos As Nosas
  • Publicidade
  • Contacta con nós
Subscríbete á nosa newsletter!
As Nosas
Advertisement
  • Fútbol
    • Fútbol – Liga F
    • Fútbol – Primera Federación
    • Fútbol – Segunda Federación
    • Novas Tercera Federación
    • Novas fútbol
    • Máis Fútbol
  • Fútbol Sala
    • Novas Fútbol Sala
    • Novas Primeira División Fútbol Sala
    • Novas Segunda División Fútbol Sala
    • Máis Fútbol Sala
  • Baloncesto
    • Novas baloncesto
    • Baloncesto – Liga Feminina
    • Baloncesto – LF Challenge
    • Baloncesto – Liga Feminina 2
    • Máis basket
  • Balonmán
    • Novas Balonmán
    • Liga Guerreras Iberdrola – Balonmán
    • División de Honor Prata – Balonmán
    • Máis balonmán
  • Volei
    • Novas Voleibol
    • Voleibol – Liga Iberdrola
    • Voley – Superliga Feminina 2
    • Voleibol – Primeira División Feminina
    • Máis voleibol
  • Máis deporte
    • Novas máis deporte
    • Atletismo
    • Rugby
    • Sobre rodas
      • Ciclismo
      • Hoquei
    • Tríatlon
    • Máis disciplinas deportivas
  • Opinión
  • As Nosas Olímpicas – Xogos Olímpicos
Sen resultados
Ver todos os resultados
  • Fútbol
    • Fútbol – Liga F
    • Fútbol – Primera Federación
    • Fútbol – Segunda Federación
    • Novas Tercera Federación
    • Novas fútbol
    • Máis Fútbol
  • Fútbol Sala
    • Novas Fútbol Sala
    • Novas Primeira División Fútbol Sala
    • Novas Segunda División Fútbol Sala
    • Máis Fútbol Sala
  • Baloncesto
    • Novas baloncesto
    • Baloncesto – Liga Feminina
    • Baloncesto – LF Challenge
    • Baloncesto – Liga Feminina 2
    • Máis basket
  • Balonmán
    • Novas Balonmán
    • Liga Guerreras Iberdrola – Balonmán
    • División de Honor Prata – Balonmán
    • Máis balonmán
  • Volei
    • Novas Voleibol
    • Voleibol – Liga Iberdrola
    • Voley – Superliga Feminina 2
    • Voleibol – Primeira División Feminina
    • Máis voleibol
  • Máis deporte
    • Novas máis deporte
    • Atletismo
    • Rugby
    • Sobre rodas
      • Ciclismo
      • Hoquei
    • Tríatlon
    • Máis disciplinas deportivas
  • Opinión
  • As Nosas Olímpicas – Xogos Olímpicos
Sen resultados
Ver todos os resultados
As Nosas
Sen resultados
Ver todos os resultados
Contido publicitario | EnReforma.netContido publicitario | EnReforma.netContido publicitario | EnReforma.net
Inicio Máis Deporte Atletismo

Alba Cuns voa no concurso de triplo ata os 12.34 metros

A galega acada a medalla de bronce | Carmen Sánchez, bronce no Campionato de España de lanzamentos longos | Uxía Pérez, duodécima na categoría absoluta/ Sub 23 en Campo a Través

Redacción As Nosas por Redacción As Nosas
10/03/2020
en Atletismo, Máis Deporte
A selección galega, cuarta no Campionato de España Campo a Través / FGA

A selección galega, cuarta no Campionato de España Campo a Través / FGA

147
VISITAS
Que rule en FacebookQue rule en Twitter

 

Os éxitos no atletismo galego para esta fin de semana non quedaron só nos másters. Os Sub 18 tamén terían os seus campionatos en Valencia. A Selección Galega de Campo a través estaría en Zaragoza e os lanzadores na súa cita nacional de lanzamentos longos en Motril. Alba Cuns acadou a medalla de bronce no concurso de triplo ata os 12.34 metros.

No Campionato de España de lanzamentos longos destaca o metal de bronce de Carmen Sánchez. A Selección Galega absoluta feminina acadou un cuarto posto na táboa xeral no Campionato de España de Campo a través. A máis salientable foi Uxía Pérez sendo duodécima na categoría absoluta/ Sub 23.

Alba Cuns voa no concurso de triplo ata os 12.34 metros

O Palau Velodromo Luis Puig acolleu a expedición de galegas e galegos que viaxaron para disputar o Campionato Nacional Sub 18 de Pista Cuberta en Levante. As atletas e os atletas volveron cun total de dúas medallas, dous récords de Galicia e sete postos de finalistas. Entre elas estaría Alba Cuns do Atletismo Negreira no concurso de triplo voou ata os 12.34 metros.

Esta marca permitiu a Alba Cuns acadar a medalla de bronce. Con este salto, mellorou a súa marca personal en 13 cm. volvendo ó podio nesta nova categoría logo de que o ano pasado fora campioa de España Sub 16. No mesmo concurso Diaou Diallo do Ria Ferrol lograría unha boa quinta posición de finalista con 12.21 metros.

Na proba dos 3.000 metros onde se conseguíu un fantástico subcampionato nacional a cargo de Pedro Vázquez Bueno do Real Club Celta quen na final establecía un rexistro de 8:41.9. Con este rexistro o  fondista pontevedrés repite a medalla de ouro.

O ano pasado no nacional Sub 16 de Sabadell conseguiu o mesmo metal. Na mesma carreira salientable o quinto lugar de Antón Martínez da Escola Atlética Lucense quen entraría nunha meritoria quinta posición con 8:47.44 (MMP).

Lola Bouza, do ADAS Proinor, quedou quinta no concurso de pértega con 3.40. Lucía Sánchez del Valle da Atlética Lucense nas probas combinadas sumou un total de 3.645 puntos. Da mesma maneira, a súa marca representa un récord galego Sub 18.

Sen abandoar esta modalidade, Aitor Fernández da Atlética Lucense sería sexto cunha mellor marca personal de 4.367 puntos ocupando Pablo Alonso do C.A. Santiago, un novo posto de finalista para os nosos no concurso de altura, logo de saltar ata os 1.88 m. e mellorar tres centímetros a súa marca personal.

O céltico David Ngwudile nos 400 m. onde logo de terse clasificado de maneira brillante para a final da distancia establendo un novo récord galego con 50.19. Tería problemas na mesma que o relegarían
ata a quinta posición nunha proba na que reúne unhas excelentes cualidades.

Carmen Sánchez, bronce no Campionato de España de lanzamentos longos

A lanzadora do Unicaja, Carmén Sánchez, no concurso de xavelina mandaba o artefacto ata os 49.44 metros. Este fixo que a atleta afincada na Coruña acadara a medalla de bronce no Campionato de España de lanzamentos longos.

Carlos Revuelta do Maratón en Martelo chegaba ata os 61.49 m. que lle daban o sexto lugar polos 56.96 m. de Irene Gómez do Valencia que facían que ocupase o sétimo posto. Para rematar décimo posto da Gimnástica Andrea González en xavelina con 37.17 m. e o noveno en martelo de Yago Araújo do Real Club Celta con 55.33 m.

Uxía Pérez, duodécima na categoría absoluta/ Sub 23 en Campo a Través

A galega Uxía Pérez quedou nunha duodécima posición no Campionato de España de Campo a Través. Xunto os puntos dela (10), os de Ester Navarrete (21), os de Marta Casanova (22), os de Ángela González (30), e na reserva os 40 e 50 de Leticia Fernández e Sandra Mosquera, a Selección Galega feminina acadaría un cuarto posto.

O plantel galego absoluto feminino quedou a tan só 26 puntos de conseguir o bronce. A primeira posición foi para a Selección de Madrid con 30 puntos, o segundo para Castela A Mancha con 33 e nunha terceira situaríase Castela e León.

No resto de categorías sexto posto para os Sub 23 homes; oitavo lugar para as Sub 20 mulleres, e décimos postos para os absolutos e Sub 20 homes.

A nivel individual foi a segunda posición do El Medhi El Nabaoui quen debutaba este ano na categoría Sub20 da mellor das maneiras posibles. Destacado tamén foi a quinto lugar que ocuparía Tariku Novales na categoría Sub23.

Etiquetas atletismocampo a travéslanzamentos longos
Comparte23Chía
Publicidade - subscrición ao boletín de As NosasPublicidade - subscrición ao boletín de As NosasPublicidade - subscrición ao boletín de As Nosas

Relacionado co tema

Blanca Pereira, medalla de ouro no lanzamento de martelo no Campionato de España Sub-23 de atletismo 2026 / RFEA - SPORTMEDIA

Galicia regresa con catro medallas do estatal de Sub-23 de atletismo

por Redacción As Nosas
13/07/2026
0

A expedición galega de 37 atletas, asinou unha excelente actuación no Campionato de España Sub23, celebrado esta pasada fin de semana...

A atleta Ainhoa Repáraz é unha das atletas que competirán no XLVI Campionato Xunta Sub-20 de Probas Combinadas pista cuberta / ATLETISMO GALEGO

Galicia acude con 38 atletas ao Campionato de España Sub-23 de Cáceres

por Redacción As Nosas
10/07/2026
0

Un total de 38 atletas de Galicia vanse desprazar esta fin de semana ata a Cidade Deportiva da Xunta de...

Equipos do Club Atletismo Sada e Samertolameu no Campionato de España mixto de Atletismo máster / FEDERACIÓN GALEGA DE ATLETISMO

Un milleiro de atletas de todo o país participarán esta fin de semana no Campionato de España Máster por equipos que acolle A Coruña

por Redacción As Nosas
10/07/2026
0

Esta fin de semana, A Coruña acollerá un novo evento deportivo de primeiro nivel: o Campionato de España Máster por Equipos....

Xogos do Eixo Atlántico / CONCELLO DE SANTIAGO DE COMPOSTELA

O Xogos do Eixo Atlántico, unha cita entre culturas en Compostela

por Redacción As Nosas
07/07/2026
0

As pistas da Universidade de Santiago de Compostela (USC) acolleron onte a celebración da XVI edición dos Xogos do Eixo...

A lanzadora de Galicia Aitana Capeáns / RFEA SPORTMEDIA

Galicia regresa do Campionato de España Sub-18 con 12 medallas

por Redacción As Nosas
06/07/2026
0

O atletismo galego volveu deixar unha pegada fonda no panorama estatal grazas á extraordinaria actuación protagonizada pola súa canteira no...

Ver máis
KIA - Corgal Automóviles - PublicidadeKIA - Corgal Automóviles - PublicidadeKIA - Corgal Automóviles - Publicidade
  • O que o peta
  • Interesantes
  • O último
Equipo de As Nosas

Nace ‘As Nosas’, o xornal do deporte feminino galego

09/01/2020
María Corral Piñón, futbolista / WILLIAM CAREY UNIVERSITY

María Corral Piñón, de Cariño a USA

06/01/2021
Almudena Quereda, creadora de A de Atenea / ALBA DEIBE

A de Atenea: Actitude e superación na piscina

22/01/2022
Loito no fútbol sala polo pasamento de Fani Martínez

Loito no fútbol sala polo pasamento de Fani Martínez

06/09/2022
Lúa Arufe e Lucía Rivas, campioas Sub-19 de Europa coa Selección Española / FUTGAL

As futbolistas galegas Lúa Arufe, Lucía Rivas, campioas de Europa Sub-19 con España

0
Plantilla do Viaxes Amarelle FSF na Copa da Raíña / VIAXES AMARELLE

O Viaxes Amarelle visita Esteiro para conseguir o liderado

0

As herculinas saen líderes do derbi provincial contra o Valdetires Ferrol

0
Partido Dépor - Sevilla da xornada 12 da Liga Iberdrola

A maxia de Tere transforma en doce un partido cun comezo accidentado

0
Lúa Arufe e Lucía Rivas, campioas Sub-19 de Europa coa Selección Española / FUTGAL

As futbolistas galegas Lúa Arufe, Lucía Rivas, campioas de Europa Sub-19 con España

13/07/2026
Blanca Pereira, medalla de ouro no lanzamento de martelo no Campionato de España Sub-23 de atletismo 2026 / RFEA - SPORTMEDIA

Galicia regresa con catro medallas do estatal de Sub-23 de atletismo

13/07/2026
Seleccións Galegas de fútbol gaélico na edición dos World Games de 2023 en Derry / AGFG

Galicia acude aos ‘World Games 2026’ de fútbol gaélico con catro equipos

11/07/2026
Circuíto 3x3 Urban Deputación de Pontevedra / FEGABA

A primeira parada do Circuíto de Baloncesto “3×3 URBAN – Deputación de Pontevedra” en Vilagarcía de Arousa reprográmase para os días 1 e 2 de agosto

10/07/2026
Contacta co departamento de publicidade - As NosasContacta co departamento de publicidade - As NosasContacta co departamento de publicidade - As Nosas
  • Que é As Nosas?
  • Quen somos As Nosas
  • Publicidade
  • Contacta con nós
  • Aviso legal
  • Política de cookie (EU)
  • Subscríbete á nosa newsletter!
Sen resultados
Ver todos os resultados
  • Fútbol
    • Fútbol – Liga F
    • Fútbol – Primera Federación
    • Fútbol – Segunda Federación
    • Novas Tercera Federación
    • Novas fútbol
    • Máis Fútbol
  • Fútbol Sala
    • Novas Fútbol Sala
    • Novas Primeira División Fútbol Sala
    • Novas Segunda División Fútbol Sala
    • Máis Fútbol Sala
  • Baloncesto
    • Novas baloncesto
    • Baloncesto – Liga Feminina
    • Baloncesto – LF Challenge
    • Baloncesto – Liga Feminina 2
    • Máis basket
  • Balonmán
    • Novas Balonmán
    • Liga Guerreras Iberdrola – Balonmán
    • División de Honor Prata – Balonmán
    • Máis balonmán
  • Volei
    • Novas Voleibol
    • Voleibol – Liga Iberdrola
    • Voley – Superliga Feminina 2
    • Voleibol – Primeira División Feminina
    • Máis voleibol
  • Máis deporte
    • Novas máis deporte
    • Atletismo
    • Rugby
    • Sobre rodas
      • Ciclismo
      • Hoquei
    • Tríatlon
    • Máis disciplinas deportivas
  • Opinión
  • As Nosas Olímpicas – Xogos Olímpicos

© 2019 As Nosas SL.